Jaunumi
Filiālei “Mēmele” tiek piegādātas ļoti gaidītās vakcīnas.

Covid 19 infekcijai ir raksturīga strauja izplatība sociālās aprūpes centros, tāpēc vakcinācija ir priekšnoteikums infekcijas izplatības ierobežošanā un pirmais solis, lai jau drīzumā SAC klienti varētu atgriezties normālā dzīves ritmā. Sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti ir prioritāri vakcinējamā grupa pret Covid-19 infekciju.

Labklājības ministrija sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu ir īstenojusi nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu vakcināciju sociālajos aprūpes centros (SAC) iespējami ātri. Valsts sociālās aprūpes centrā ‘’Latgale’’ klientu vakcinācija uzsākta 12.februārī.

Pirms vakcinācijas uzsākšanas tika veikti sagatavošanās darbi -  visos sociālās aprūpes centros tika sastādīti personalizēti saraksti, kas tika aktualizēti uz vakcinācijas brīdi. Sastādot sarakstu, tika ņemta vērā gan klientu vēlme tikt vakcinētam, gan klienta veselības stāvoklis, gan aizgādņu atļauja tām personām, kurām ir ierobežota rīcībspēja. Klientiem vieglā valodā tika izskaidrota vakcinēšanās nepieciešamība, kā arī iespējamās blaknes pēc vakcīnas saņemšanas. Interese par vakcināciju no klientiem ir liela. Gatavojoties vakcinēšanai, visās VSAC “Latgale” filiālēs tika izveidotas īpaši aprīkotas telpas vakcinācijas procesa nodrošināšanai. Katras filiāles atbildīgās personas par vakcinācijas procesa koordinēšanu regulāri sazinājās ar vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju.

Pirmā no VSAC “Latgale” filiālēm, kas saņēma vakcīnas, bija filiāle “Mēmele”. Izbraukuma vakcināciju veica “Veselības Centra 4” trīs mediķu brigādes. Kopumā ar "AstraZeneca" vakcīnām tika savakcinēti 170 klienti (95.51%) un 43 darbinieki. Mediķiem līdzi bija viss nepieciešamais aprīkojums.  Pirms vakcinēšanās katram tika izmērīta temperatūra un bija jāaizpilda anketa. Dažam vakcinēties gribētājam radās jautājumi, uz kuriem mediķi laipni atbildēja. Pirmās potes saņēma darbinieki. Vairākums no viņiem nevienu brīdi nav šaubījušies, ka vakcinēties ir nepieciešams. Šāds lēmums pieņemts savas un klientu drošības dēļ. Daudzi darbinieki ir jau pārslimojuši Covid-19 infekciju, tāpēc vakcinēsies vēlāk.

Filiāle “Mēmele” sagaidījusi pirmās vakcīnas

Iestādes klubā “Veselības centra 4” mediķi gatavojas vakcinācijai.

Uzrunātie filiāles “Mēmele” klienti uz jautājumu -  kādēļ nolēmi vakcinēties, un, kā jūties pēc vakcīnas saņemšanas, atbild:

  • Edmunds B.(75 gadi)- piekritu vakcinēties uzreiz, taču darbinieki jautāja vēl otru reizi, vai neesmu pārdomājis, taču es atbildēju, ka nē. Vakarā pēc potes negribējās ēst, nebija apetītes, bet otrā dienā jau viss bija kārtībā.
  • Andris K.(53 gadi)- vakcinējos, jo negribu saslimt. Gribu būt vesels. Pēc potes nekas nesāpēja, jutos, kā parasti, nebija nekādu izmaiņu.
  • Andrejs Š. (45 gadi)- teicu, ka gribu vakcinēties, jo baidos saslimt un nomirt, negribu, lai manis dēļ saslimst mani draugi. Pirms potes biju ļoti uztraucies, sevišķi, kas ieraudzīju garo šļirces adatu, bet māsiņa teica, lai nebaidos, ka tas būs tikai kā bitītes dzēliens. Pēc vakcīnas saņemšanas divas dienas bija neliels nogurums un reiba galva. Gaidu otro vakcīnu, lai esmu pavisam drošs, ka nesaslimšu. 

Pārējās  VSAC “Latgale” filiālēs vakcinācija notika februāra beigās vai tiek plānota marta pirmajā pusē.

Vakcinācija filiālē “Litene”

Vakcīnas saņem filiāles “Kalkūni darbinieki un klienti

Ļoti gaida vakcināciju filiāles “Kalupe” klienti un darbinieki. Šajā filiālē vakcinācija tiek plānota marta sākumā.