Kontakti

kalupe [at] vsaclatgale.gov.lv

Atrašanās vieta

Lielā iela 1, Kalupes pag., Augšdaugavas nov. LV-5450

VSAC „Latgale” filiāle „Kalupe” atrodas Daugavpils novada Kalupes pagastā. Šīs iestādes sākums meklējams 1958. gadā, kad uz Kalupi pārvietoja Arendoles invalīdu namu, kuru izveidoja Kalupes muižas ēkā. 1970. gadā tika veikta jauna korpusa būvniecība, lai pansionāts būtu spējīgs uzņemt vairāk personu. 1972. gadā uzbūvēja vēl vienu korpusu.

1960. gadā  Arendoles invalīdu namu pārdēvēja par Daugalpils rajona Kalupes Invalīdu namu, taču vēlāk 1997. gadā tas atkal tika pārdēvēts un nu tā nosaukums bija Specializētais valsts sociālās aprūpes centrs „Kalupe.” Pamatojoties uz 2004. gada Ministru kabineta noteikumiem, centra nosaukums tikai manīts uz Sociālās aprūpes centrs „Kalupe”, savukārt 2010. gadā, apvienojot vairākus sociālās aprūpes centrus, šī iestāde ieguva nosaukumu Valsts sociālās aprūpes centrs „Latgale” filiāle „Kalupe”.

Filiālē īsteno valsts politiku ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas jomā attiecībā uz personām ar garīgās attīstības traucējumiem cilvēkiem no 18 gadu vecuma.

Filiāles klientiem tiek nodrošināta nepieciešamā sociālā un medicīnas aprūpe, par kuru rūpējas ārsts psihiatrs, ģimenes ārsts, ārsta palīgs, medicīnas māsas, fizioterapeits, sociālie darbinieki, sociālie aprūpētāji, aprūpētāji un citi speciālisti.

VSAC „Latgale” filiālē „Kalupe” izveidota pusceļa māja, kurā dzīvojošajiem klientiem tiek sniegtas zināšanas dažādās jomās, lai šīs personas sagatavotu pastāvīgai dzīvei ārpus centra. Pusceļa mājā dzīvojamās, atpūtas, rehabilitācijas un darbnīcas telpas nodrošina iespēju cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem apgūt pašaprūpes iemaņas, kas ir viens no pirmajiem soļiem, lai persona vēlāk spētu dzīvot ārpus aprūpes iestādes.

Filiāles „Kalupe” klientiem, atbilstoši personas individuālajām spējām, tiek piedāvātas daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas: sportiskas aktivitātes, dziedāšana, dejošana, rokdarbu darināšana no dažādiem materiāliem, attīstošu spēļu spēlēšana, lasīšana u.c. nodarbes. Filiāles klientiem tiek sniegta iespēja doties ekskursijās, apmeklēt teātra izrādes, dažādus koncertus un cita veida pasākumus. Neizpaliek arī pašu organizēti pasākumi un priekšnesumi citu organizētās aktivitātēs.

Vides pieejamība VSAC “Latgale” filiālē “Kalupe”.

Personām ar kustību traucējumiem, riteņkrēslu un ratiņu lietotājiem paredzētas iespējas ērti iekļūt un pārvietoties iestādes teritorijā.

Centrs ir izvietots 5 korpusos, 2 stāvos.

Lai nodrošinātu iekļūšanu ēkā, personām ar kustību traucējumiem, kas pārvietojas riteņkrēslā vai apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem, centra pagalmā  1. stāvā ir ierīkoti divi pandusi. Telpās ir pietiekami platas durvis, durvju sliekšņiem ir izveidoti pandusi, telpās ir pieejamas arī pielāgotas labierīcības.

Filiāles ēka

Ēkā ir ierīkots pacēlājs no pirmā uz otro stāvu.

Pie ieejas  durvīm atrodas palīdzības izsaukuma poga. Uz izsaukumu reaģē apsardzes darbinieks, kurš organizē iekļūšanu telpās pa pandusu

Filiāles ieeja

Personai ar invaliditāti, kura izmanto specializēto transportu, ir iespēja novietot auto ēkas pagalmā uz centra apmeklējuma laiku.

 

Lai nodrošinātu drošu pārvietošanos personām ar redzes traucējumiem, ēkas kāpņu pirmais un pēdējais pakāpiens ir marķēti kontrastējošā krāsā.

 

Iestādē nav pieejams bērnu pārtinamais galds.

 

Tuvākā sabiedriskā transporta pieturvieta „Kalupe"- Kalupes pagasts un blakus aprūpes centram pietura ‘’Pēc pieprasījuma’’.

Sabiedriskais transports  virzienā uz Daugavpili:

            Caur Nīcgali  plkst. 06.32 (darbadienās); 15.30;

            Caur Vaboli 06.20 (darbadienās); 8.25; 12.15;   15.30; 18.45;

Caur Špogiem 07.10 (darbadienās); 17.15;

 Sabiedriskais transports virzienā no Daugavpils pilsētas.

Caur Nīcgali 06.05 (darbadienās);  16.00;

            Caur Vaboli plkst. 5.20 (darbadienās); 7.25;  11.15; 14.30; 17.45;

Caur Špogiem 05.20 (darbadienās); 14.20;

Tuvāka dzelzceļa stacija Vabole atrodas 10 km.attālumā, Līksna-13 km.

 

Darbinieki

Karīna Seņkoviča

Filāles vadītāja
karina.senkovica [at] vsaclatgale.gov.lv