Kontakti

litene [at] vsaclatgale.gov.lv

Atrašanās vieta

Litene, Litenes pagasts, Gulbenes nov. LV-4405

Dzīvojamais korpuss balta  divstāvu ēka

VSAC „Latgale” filiāle „Litene” atrodas Gulbenes novada Litenes pagastā. Savu darbību šī iestāde uzsāka 1953. gadā kā Litenes invalīdu nams. Vēlāk 1963. gadā tika nodibināts Litenes pansināts rajona pensionāriem. Lai pansionāts spētu uzņemt vairāk personu, 1972. gadā tika uzbūvēts jauns korpuss. 1984. gadā vispārējā tipa pansionāts tika pārveidots par psihoneiroloģisko pansionātu „Litene”, savukārt, 1997. gadā, pārejot Labklājības ministrijas pārziņā, pansionāts pārdēvēts par Specializēto valsts sociālās aprūpes centru „Litene”. 2004. gadā nosaukums tiek mainīts uz Sociālās aprūpes centru „Litene”, taču vēlāk, 2010. gadā, apvienojot vairākus aprūpes centrus, šī iestāde ieguva nosaukumu Valsts sociālās aprūpes centrs „Latgale” filiāle „Litene”.

Centrs īsteno valsts politiku ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas jomā attiecībā uz pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Filiālē „Litene” tiek nodrošināta nepieciešamā sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija. Par to rūpējas dažādi speciālisti: sociālais darbinieks, sociālais rehabilitētājs, sociālais aprūpētājs, aprūpētājs, kultūras pasākumu organizators, interešu pulciņu audzinātājs u.c.

Lai nodrošinātu atbilstošu veselības aprūpi, klientiem pieejami dažādi medicīnas aprūpes darbinieki: ārsts psihiatrs, ģimenes ārsts, ārsta palīgs, medicīnas māsas, fizioterapeits, fizikālās terapijas māsa, masieris un citi speciālisti, atkarībā no personas individuālajām vajadzībām.

2011. gadā projekta „Infrastruktūras pilnveidošana sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai personām ar garīga rakstura traucējumiem filiālē ,,Litene” ietvaros tika izbūvēts rehabilitācijas centrs. Tajā klientiem ir pieejamas dažādas rehabilitācijas procedūras: trenažieru zāle, ūdens dziedniecības procedūras, fizikālās medicīnas procedūras un dažāda veida masāžas.

Lai padarītu centrā dzīvojošo personu ikdienu interesantāku, filiāles darbinieki nodrošina dažādus laika pavadīšanas veidus – gan sportiskas aktivitātes, gan interešu pulciņus, gan kultūras pasākumus un citas nodarbes.


Vides pieejamība filiālē "Litene"

Apmeklētāju pieņemšana – 800 - 2000

Sabiedriskā transporta pietura pie aprūpes centra ar norādi  – Aprūpes centrs.

VSAC ‘’Latgale” filiāle ‘’Litene” klienti izvietoti divās ēkās – 1. korpuss un II. korpuss.

Dzīvojamais korpuss, balta divstāvu ēka

Divstāvu dzīvojamā ēka

Nokļūšanai I.un II.korpusā uz 2.stāvu invalīdu pacēlājs, lifts, panduss. Izvietotas norādes , kas atpoguļotas ar piktogrammām.

Lai nodrošinātu drošu pārvietošanos personām ar redzes traucējumiem, abu korpusu ēkās kāpņu pirmais un pēdējais pakāpiens marķēts.

Pie abiem korpusiem iespējams novietot auto autostāvietā.

Aprūpes centra teritorijā un ēkās ir iespējams brīvi pārvietoties personām ar kustību traucējumiem. Ēkas durvju platums ir atbilstošs iekļūšanai ar ratiņkrēslu.

Aktivitāšu telpās, medicīnas speciālistu telpās, dzīvojamās telpās klientiem, ir nodrošinātas ērtas iekļūšanas iespējas, kā arī pielāgotas labierīcības.

Ēdnīca atrodas I.korpusa 1. stāvā , tās durvju platums ir pielāgots ratiņkrēsla izmēriem un pieļauj brīvu iekļūšanu.

 

Darbinieki

Jānis Kļaviņš

Filāles vadītājs
janis.klavins [at] vsaclatgale.gov.lv