VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS LATGALE

Paldies, ka Jūs apmeklējat mūsu mājas lapu! Mūsu mājas lapa izveidota, lai informētu Jūs par aprūpes centra klientu un strādājošo darbību un aktivitātēm, lai iegūtu jaunus draugus un sadarbības partnerus! Mēs esam atvērti jauniem kontaktiem un sadarbībai!

"Dzirdēt mīļus vārdus un saņemt labus darbus ir laime. Bet varbūt vēl patīkamāk ir teikt labus vārdus un darīt labus darbus."  [Rainis]Kalkūni Drukāt E-pasts:


VSAC "Latgale" filiāle "Kalkūni"
Komunālā iela 104, Kalkūnes pag., Daugavpils nov.
  LV-5449
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Tālrunis +371 65474092
Fakss+371 65410869

Medicīnas personāls – diennakts tālrunis: 29133597


Filiāles vadītāja Skaidrīte Kursīte
+371 29134972VSAC „Latgale” filiāle „Kalkūni” atrodas Daugavpils novada Kalkūnes pagastā. Filiāles teritorijā 1927. gadā Labklājības ministrija atklāja bērnu patversmi „Grīvas zīdaiņu nams”, kura atradās Kalkūnes pilsmuižas telpās. Tā bija pirmā bērnu patversme Latgalē. Otrā pasaules kara laikā pilsmuižas ēkā darbojās hospitālis. Pēc kara no 1945. gada darbu šajās telpās uzsāka Kalkūnes Republikāniskais bērnu nams, kurš 1962. gadā, mainoties bērnu kontingentam, kļuva par Republikānisko psihoneiroloģisko bērnu namu „Kalkūni”. 1994. gadā iestādes nosaukums mainīts uz Bērnu bāreņu aprūpes centrs „Kalkūni”, 2004. gadā  – Bērnu sociālās aprūpes centrs „Kalkūni”, 2008. gadā – Sociālās aprūpes centrs „Kalkūni”. Kopš 2010. gada, apvienojot vairākus sociālās aprūpes centrus, iestāde ieguva nosaukumu Valsts sociālās aprūpes centrs „Latgale” filiāle „Kalkūni”.

Centra filiāle nodrošina diennakts aprūpi, dzīvesvietu, sociālo rehabilitāciju, kā arī veicina bērna un ģimenes atkalapvienošanos vai jaunas ģimenes iegūšanu. Šādu aprūpi filiālē nodrošina:

  • bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu;
  • bērniem ar smagiem garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši četru gadu vecumu;
  • bērniem invalīdiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu;
  • pilngadīgām personām ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem (pirmās un otrās grupas invalīdiem), kuras turpina izglītības programmas apguvi;
  • jauniešiem ar smagiem garīga rakstura traucējumiem – invalīdiem, kuriem izsniegts atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību.

VSAC „Latgale” filiālē „Kalkūni” klientiem tiek nodrošināta medicīnas aprūpe, kuru sniedz nepieciešamie speciālisti: ģimenes ārsts, ārsts psihiatrs, pediatrs, ārsta palīgs, medicīnas māsas, fizioterapeiti, fizikālās terapijas māsas un citi. Klientiem ir pieejama arī citu speciālistu palīdzība: psihologa nodarbības, logopēda nodarbības, sociālās rehabilitācijas nodarbības, speciālo pedagogu, sociālo darbinieku un cita personāla palīdzība. Nepieciešamības gadījumā, klientiem tiek sniegtas ārstu speciālistu kosultācijas Daugavpils un Rīgas medicīnas iestādēs.

Pateicoties Eiropas Sociālā fonda finansētajam projektam, VSAC „Latgale” filiālē „Kalkūni” ir izveidota „Sensorā istaba” un „Sajūtu dārzs”, kas paredzēti personu sensoro maņu attīstīšanai.

„Sensorā istaba” sadalīta piecās aktivitāšu un relaksācijas zonās: baltā istaba „Mākonītis”, kustību un rotaļu istaba „Sienāzītis”, taktilās stimulācijas istaba „Ūdenszāle”, mūzikas istaba „Skaņu vanna” un zaļā istaba „Ēdenes dārzs”.

„Sajūtu dārzs” ir veidots tā, lai tā apmeklētāji spētu attīstīt savas maņas visa gada garumā. Šī dārza uzdevums ir sociālās rehabilitācijas procesā stimulēt un attīstīt personu visu maņu uztveri, kas ir nozīmīgs faktors cilvēka attīstībā.

„Sajūtu dārzā” izveidotas dobes un stādaugu kastes ar dažādiem augiem, sajūtu taka no dažādiem seguma materiāliem un citi dažādu sajūtu veicinoši objekti.

Klientiem tiek nodrošinātas dažādas laika pavadīšanas iespējas – interešu pulciņi, sporta aktivitātes, ekskursijas, koncertu, teātra izrāžu un citu pasākumu apmeklēšana. Arī paši filiāles iedzīvotāji veido savus koncertiņus un priekšnesumus, kurus rāda ne tikai filiālē, bet arī ārpus tās.

Visi filiālē dzīvojošie bērni apgūst izglītību Medumu speciālā internātskolā un tās filiālē, kura atrodas filiālē „Kalkūni”.

Vides pieejamība filiālē "Kalkūni"

Personai ar invaliditāti, kura izmanto specializēto transportu, ir iespēja novietot transportu filiāles pagalmā  filiāles darba laikā.

Filiālē ir pieejams autotransports cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.


Lai nodrošinātu cilvēku ar funkcionālajiem traucējumiem iekļūšanu filiāles “Kalkūni” medpunktā, kā arī pie speciālistiem, tiek izmantots vertikālajs pacēlājs. Kopumā VSAC “Latgale” filiālē “Kalkūni” ir 6 pandusi un 1 pacēlājs.

 Nokļūšana 2 stāvā ar pacēlāja palīdzību.


Filiālē ir sensorās istabas, kur tiek attīstītas maņas(redze, dzirde, oža, tauste, garša).
Nokļūšana Sensorās istabās.

  


Nokļūšana grupās.

Atpūtai parkā verandas ir aprīkotas ar pandusiem

Medumu speciālās internātpamatskolas filiālē, kura atrodas filiāles „Kalkūni” telpās un kuru apmeklē filiāles klienti, to nokļūšanai skolas telpās, ir ierīkots panduss.

Tualetes un vannas aprīkojums klientiem ar funkcionālajiem traucējumiem.
Atbalsta rokturi

Rokturis un elektriskais pacēlājs


Vannas krēsls, rokturis


Vides pieejamība bērnu spēļu istabā un virtuvē.
Personām ar kustību traucējumiem ir telpas sīkās un rupjās motorikas attīstībai, korekcijai, kā arī CNS aktivizācijai

Klientu virtuvē ir ierīkoti rokturi, lai klientiem būtu ērtāk piekļūt izlietnei, virtuves piederumiem.

Telpās ir ērta pārvietošanās personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām, jo ir rokturi, margas, uzlīmes, kā arī piktogrammas.
Piktogrammas

 

Lai personas ar ierobežotām pārvietošanās spējām varētu ērti nokļūt Sajūtu dārzā ir ierīkoti ceļiņi.