VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS LATGALE

Paldies, ka Jūs apmeklējat mūsu mājas lapu! Mūsu mājas lapa izveidota, lai informētu Jūs par aprūpes centra klientu un strādājošo darbību un aktivitātēm, lai iegūtu jaunus draugus un sadarbības partnerus! Mēs esam atvērti jauniem kontaktiem un sadarbībai!

"Dzirdēt mīļus vārdus un saņemt labus darbus ir laime. Bet varbūt vēl patīkamāk ir teikt labus vārdus un darīt labus darbus."  [Rainis]Centra filiāles
Mēmele Drukāt E-pasts:


VSAC "Latgale" filiāle "Mēmele"
“Lielmēmele 1” , Mazzalves pag. Neretas nov.
LV-5133
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Tālr.65175153
Fakss:65183671

Filiāles vadītāja Olga Jalovčuka
+371 28636104

Lasīt tālāk...
 
Kalupe Drukāt E-pasts:


VSAC "Latgale" filiāle "Kalupe"
Lielā iela 1, Kalupes pag., Daugavpils nov.
LV-5450
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Tālrunis +371 65420867
Fakss +371 65410774
Filiāles vadītāja Karīna Juhņeviča
+371 29414515

Lasīt tālāk...
 
Litene Drukāt E-pasts:

VSAC "Latgale" filiāle "Litene"
Litene, Litenes pagasts, Gulbenes nov.
LV-4405
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Tālrunis +371 64474058
Fakss +371 64497630
Filiāles vadītājs Jānis Kļaviņš

+371 26596828
VSAC „Latgale” filiāle „Litene” atrodas Gulbenes novada Litenes pagastā. Savu darbību šī iestāde uzsāka 1953. gadā kā Litenes invalīdu nams. Vēlāk 1963. gadā tika nodibināts Litenes pansināts rajona pensionāriem. Lai pansionāts spētu uzņemt vairāk personu, 1972. gadā tika uzbūvēts jauns korpuss. 1984. gadā vispārējā tipa pansionāts tika pārveidots par psihoneiroloģisko pansionātu „Litene”, savukārt, 1997. gadā, pārejot Labklājības ministrijas pārziņā, pansionāts pārdēvēts par Specializēto valsts sociālās aprūpes centru „Litene”. 2004. gadā nosaukums tiek mainīts uz Sociālās aprūpes centru „Litene”, taču vēlāk, 2010. gadā, apvienojot vairākus aprūpes centrus, šī iestāde ieguva nosaukumu Valsts sociālās aprūpes centrs „Latgale” filiāle „Litene”.

Centrs īsteno valsts politiku ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas jomā attiecībā uz pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Filiālē „Litene” tiek nodrošināta nepieciešamā sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija. Par to rūpējas dažādi speciālisti: sociālais darbinieks, sociālais rehabilitētājs, sociālais aprūpētājs, aprūpētājs, kultūras pasākumu organizators, interešu pulciņu audzinātājs u.c.

Lai nodrošinātu atbilstošu veselības aprūpi, klientiem pieejami dažādi medicīnas aprūpes darbinieki: ārsts psihiatrs, ģimenes ārsts, ārsta palīgs, medicīnas māsas, fizioterapeits, fizikālās terapijas māsa, masieris un citi speciālisti, atkarībā no personas individuālajām vajadzībām.

2011. gadā projekta „Infrastruktūras pilnveidošana sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai personām ar garīga rakstura traucējumiem filiālē ,,Litene” ietvaros tika izbūvēts rehabilitācijas centrs. Tajā klientiem ir pieejamas dažādas rehabilitācijas procedūras: trenažieru zāle, ūdens dziedniecības procedūras, fizikālās medicīnas procedūras un dažāda veida masāžas.

Lai padarītu centrā dzīvojošo personu ikdienu interesantāku, filiāles darbinieki nodrošina dažādus laika pavadīšanas veidus – gan sportiskas aktivitātes, gan interešu pulciņus, gan kultūras pasākumus un citas nodarbes.


 
Krastiņi Drukāt E-pasts:


VSAC "Latgale" filiāle "Krastiņi"
Geraņimova, Kastuļinas pagasts, Aglonas nov.,
LV-5685
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Tālrunis +371 65629877
Fakss +371 65183673

Filiāles vadītājs

Igors Reščenko

T.29494851


Lasīt tālāk...
 
Lubāna Drukāt E-pasts:VSAC "Latgale" filiāle "Lubāna"
"Vecumi", Indrānu pagasts,
Lubānas novads, LV-4830
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Talrunis +371 64894681
Fakss +371 64881899


Filiāles vadītāja Dace Valaine


Lasīt tālāk...
 
Kalkūni Drukāt E-pasts:


VSAC "Latgale" filiāle "Kalkūni"
Komunālā iela 104, Kalkūnes pag., Daugavpils nov.
  LV-5449
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Tālrunis +371 65474092
Fakss+371 65410869
Filiāles vadītāja Skaidrīte Kursīte
+371 29134972VSAC „Latgale” filiāle „Kalkūni” atrodas Daugavpils novada Kalkūnes pagastā. Filiāles teritorijā 1927. gadā Labklājības ministrija atklāja bērnu patversmi „Grīvas zīdaiņu nams”, kura atradās Kalkūnes pilsmuižas telpās. Tā bija pirmā bērnu patversme Latgalē. Otrā pasaules kara laikā pilsmuižas ēkā darbojās hospitālis. Pēc kara no 1945. gada darbu šajās telpās uzsāka Kalkūnes Republikāniskais bērnu nams, kurš 1962. gadā, mainoties bērnu kontingentam, kļuva par Republikānisko psihoneiroloģisko bērnu namu „Kalkūni”. 1994. gadā iestādes nosaukums mainīts uz Bērnu bāreņu aprūpes centrs „Kalkūni”, 2004. gadā  – Bērnu sociālās aprūpes centrs „Kalkūni”, 2008. gadā – Sociālās aprūpes centrs „Kalkūni”. Kopš 2010. gada, apvienojot vairākus sociālās aprūpes centrus, iestāde ieguva nosaukumu Valsts sociālās aprūpes centrs „Latgale” filiāle „Kalkūni”.

Centra filiāle nodrošina diennakts aprūpi, dzīvesvietu, sociālo rehabilitāciju, kā arī veicina bērna un ģimenes atkalapvienošanos vai jaunas ģimenes iegūšanu. Šādu aprūpi filiālē nodrošina:

  • bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu;
  • bērniem ar smagiem garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši četru gadu vecumu;
  • bērniem invalīdiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu;
  • pilngadīgām personām ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem (pirmās un otrās grupas invalīdiem), kuras turpina izglītības programmas apguvi;
  • jauniešiem ar smagiem garīga rakstura traucējumiem – invalīdiem, kuriem izsniegts atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību.

VSAC „Latgale” filiālē „Kalkūni” klientiem tiek nodrošināta medicīnas aprūpe, kuru sniedz nepieciešamie speciālisti: ģimenes ārsts, ārsts psihiatrs, pediatrs, ārsta palīgs, medicīnas māsas, fizioterapeiti, fizikālās terapijas māsas un citi. Klientiem ir pieejama arī citu speciālistu palīdzība: psihologa nodarbības, logopēda nodarbības, sociālās rehabilitācijas nodarbības, speciālo pedagogu, sociālo darbinieku un cita personāla palīdzība. Nepieciešamības gadījumā, klientiem tiek sniegtas ārstu speciālistu kosultācijas Daugavpils un Rīgas medicīnas iestādēs.

Pateicoties Eiropas Sociālā fonda finansētajam projektam, VSAC „Latgale” filiālē „Kalkūni” ir izveidota „Sensorā istaba” un „Sajūtu dārzs”, kas paredzēti personu sensoro maņu attīstīšanai.

„Sensorā istaba” sadalīta piecās aktivitāšu un relaksācijas zonās: baltā istaba „Mākonītis”, kustību un rotaļu istaba „Sienāzītis”, taktilās stimulācijas istaba „Ūdenszāle”, mūzikas istaba „Skaņu vanna” un zaļā istaba „Ēdenes dārzs”.

„Sajūtu dārzs” ir veidots tā, lai tā apmeklētāji spētu attīstīt savas maņas visa gada garumā. Šī dārza uzdevums ir sociālās rehabilitācijas procesā stimulēt un attīstīt personu visu maņu uztveri, kas ir nozīmīgs faktors cilvēka attīstībā.

„Sajūtu dārzā” izveidotas dobes un stādaugu kastes ar dažādiem augiem, sajūtu taka no dažādiem seguma materiāliem un citi dažādu sajūtu veicinoši objekti.

Klientiem tiek nodrošinātas dažādas laika pavadīšanas iespējas – interešu pulciņi, sporta aktivitātes, ekskursijas, koncertu, teātra izrāžu un citu pasākumu apmeklēšana. Arī paši filiāles iedzīvotāji veido savus koncertiņus un priekšnesumus, kurus rāda ne tikai filiālē, bet arī ārpus tās.

Visi filiālē dzīvojošie bērni apgūst izglītību Medumu speciālā internātskolā un tās filiālē, kura atrodas filiālē „Kalkūni”.