Notikumi filiālēs

Labklājības ministrijā (LM) no 6.maija apskatāmi valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) Latgale filiāļu - Lubāna, Kalupe, Mēmele, Kalkūni, Krastiņi un Litene - klientu roku darinājumi.

Apskatāmo darbu vidū jūtama pavasara atnākšana. Izvēlētas košas krāsas un pavasara aktualitātes - ziedu kompozīcijas, gājputni attēloti uz pudelēm, gleznās. Izstādē aplūkojami arī adīti cimdi, zeķes un citi ar rūpību un apbrīnojamu precizitāti tapuši rokdarbi.

Šīs izstādes mērķis ir parādīt LM darbiniekiem un ministrijas apmeklētājiem aprūpes centra klientu ikdienu nodarbes, kā arī viņu rūpību un talantu.

Izstādē piedalās VSAC Latgale filiāļu iemītnieki - pieaugušie ar smagiem garīga rakstura traucējumiem un bērni. Kopumā VSAC Latgale ir sešas filiāles: Mēmele, Kalupe, Litene, Krastiņi, Lubāna un Kalkūni.  Tajās dzīvo 1072 cilvēki, tai skaitā 105 bērni.

Kopumā LM pārraudzībā ir pieci valsts sociālās aprūpes centri: RīgaVidzemeKurzemeZemgale un Latgale ar 30 filiālēm, kurās kopumā var izmitināt 4498 klientus.

Fotogrāfijas no VSAC Latgale klientu darbu izstādes iespējams aplūkot šeit.

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, +371 67021666, +371 26100727viktorija.buraka@lm.gov.lv