VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS LATGALE

Paldies, ka Jūs apmeklējat mūsu mājas lapu! Mūsu mājas lapa izveidota, lai informētu Jūs par aprūpes centra klientu un strādājošo darbību un aktivitātēm, lai iegūtu jaunus draugus un sadarbības partnerus! Mēs esam atvērti jauniem kontaktiem un sadarbībai!

Vajag tikai: labu domāt,; labu darīt, labu runāt, labam ticēt, labu vēlēt, labu dot un labu ņemt. Labi būs.

Velta Toma
Litene Drukāt E-pasts:

VSAC "Latgale" filiāle "Litene"
Litene, Litenes pagasts, Gulbenes nov.
LV-4405
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Tālrunis +371 64474058
Fakss +371 64497630
Filiāles vadītājs Jānis Kļaviņš

+371 26596828
VSAC „Latgale” filiāle „Litene” atrodas Gulbenes novada Litenes pagastā. Savu darbību šī iestāde uzsāka 1953. gadā kā Litenes invalīdu nams. Vēlāk 1963. gadā tika nodibināts Litenes pansināts rajona pensionāriem. Lai pansionāts spētu uzņemt vairāk personu, 1972. gadā tika uzbūvēts jauns korpuss. 1984. gadā vispārējā tipa pansionāts tika pārveidots par psihoneiroloģisko pansionātu „Litene”, savukārt, 1997. gadā, pārejot Labklājības ministrijas pārziņā, pansionāts pārdēvēts par Specializēto valsts sociālās aprūpes centru „Litene”. 2004. gadā nosaukums tiek mainīts uz Sociālās aprūpes centru „Litene”, taču vēlāk, 2010. gadā, apvienojot vairākus aprūpes centrus, šī iestāde ieguva nosaukumu Valsts sociālās aprūpes centrs „Latgale” filiāle „Litene”.

Centrs īsteno valsts politiku ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas jomā attiecībā uz pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Filiālē „Litene” tiek nodrošināta nepieciešamā sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija. Par to rūpējas dažādi speciālisti: sociālais darbinieks, sociālais rehabilitētājs, sociālais aprūpētājs, aprūpētājs, kultūras pasākumu organizators, interešu pulciņu audzinātājs u.c.

Lai nodrošinātu atbilstošu veselības aprūpi, klientiem pieejami dažādi medicīnas aprūpes darbinieki: ārsts psihiatrs, ģimenes ārsts, ārsta palīgs, medicīnas māsas, fizioterapeits, fizikālās terapijas māsa, masieris un citi speciālisti, atkarībā no personas individuālajām vajadzībām.

2011. gadā projekta „Infrastruktūras pilnveidošana sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai personām ar garīga rakstura traucējumiem filiālē ,,Litene” ietvaros tika izbūvēts rehabilitācijas centrs. Tajā klientiem ir pieejamas dažādas rehabilitācijas procedūras: trenažieru zāle, ūdens dziedniecības procedūras, fizikālās medicīnas procedūras un dažāda veida masāžas.

Lai padarītu centrā dzīvojošo personu ikdienu interesantāku, filiāles darbinieki nodrošina dažādus laika pavadīšanas veidus – gan sportiskas aktivitātes, gan interešu pulciņus, gan kultūras pasākumus un citas nodarbes.