VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS LATGALE

Paldies, ka Jūs apmeklējat mūsu mājas lapu! Mūsu mājas lapa izveidota, lai informētu Jūs par aprūpes centra klientu un strādājošo darbību un aktivitātēm, lai iegūtu jaunus draugus un sadarbības partnerus! Mēs esam atvērti jauniem kontaktiem un sadarbībai!

"Dzirdēt mīļus vārdus un saņemt labus darbus ir laime. Bet varbūt vēl patīkamāk ir teikt labus vārdus un darīt labus darbus."  [Rainis]Lubāna Drukāt E-pasts:VSAC "Latgale" filiāle "Lubāna"
"Vecumi", Indrānu pagasts,
Lubānas novads, LV-4830
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Talrunis +371 64894681
Fakss +371 64881899


Filiāles vadītāja Dace Valaine


VSAC „Latgale” filiāle „Lubāna” atrodas Lubānas novada Indrānu pagasta „Vecumos”. Filiāles „Lubāna” pirmsākumi meklējami jau 1892. gadā, kad tagadējā centra galvenajā ēkā tika izveidota Lubānas nabagmāja. Tā bija vienstāvu ēka, kurā sev dzīvesvietu atrada 40 cilvēki. Latvijas laikā šo ēku pārdēvēja par nespējnieku māju, bet jau ar 1947. gadu ēkai dots pansionāta nosaukums.

Laika posmā no 1949. – 1957. gadam ēkai uzcēla 2. stāvu, līdz ar to palielinājās gultu skaits līdz 60 vietām. Tika uzcelta arī pirts ēka un piebūvēts virtuves bloks. No 1997. gada Lubānas pansionāts tika reorganizēts par Specializēto valsts sociālās aprūpes pansionātu, tad par Sociālās aprūpes centru (SAC) „Lubāna”. Apvienojot vairākus sociālās aprūpes centrus, no 2010. gada iegūts nosaukums Valsts sociālās aprūpes centrs „Latgale” filiāle „Lubāna”.

Lubānas teritorija atrodas lauku teritorijā, mežu un pļavu ielokā, kur katru dienu var baudīt klusumu, mieru un svaigu gaisu.

Centrs nodrošina ilgstošu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem no 18 gadu vecuma. Filiāles „Lubāna” klientiem pieejami dažādi speciālisti: ģimenes ārsts, ārsts psihiatrs, ārsta palīgs, psihiatrs, medicīnas māsas un citi. Par klientu ikdienas labsajūtu rūpējas arī sociālie darbinieki, sociālie aprūpētāji un aprūpētāji, kultūras pasākumu organizētājs un interešu pulciņa audzinātāji.

Filiāles sniegto pakalpojumu daudzveidība veicina klientu integrāciju sabiedrībā. Klientu dzīve centrā, iespēju robežās, tiek pielāgota normālam dzīves ritmam. Speciālisti klientiem nodrošina saturīga laika pavadīšanas iespējas, ņemot vērā katra cilvēka individuālās spējas.

Filiāles „Lubāna” klientiem tiek nodrošināta daudzveidīga kultūras pasākumu pieejamība gan pašā filiālē, kā arī ārpus tās (kultūras pasākumi Lubānā un citur). Klientiem tiek piedāvātas arī dažādas nodarbības – dejošana, teātra spēle, rokdarbi, sports un citas aktivitātes. Nereti klienti sniedz koncertus gan filiālē, gan ārpus tās, parādot savas aktiera iemaņas.