VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS LATGALE

Paldies, ka Jūs apmeklējat mūsu mājas lapu! Mūsu mājas lapa izveidota, lai informētu Jūs par aprūpes centra klientu un strādājošo darbību un aktivitātēm, lai iegūtu jaunus draugus un sadarbības partnerus! Mēs esam atvērti jauniem kontaktiem un sadarbībai!

"Dzirdēt mīļus vārdus un saņemt labus darbus ir laime. Bet varbūt vēl patīkamāk ir teikt labus vārdus un darīt labus darbus."  [Rainis]VSAC,,Latgale” filiāles ,,Litene” arodorganizācija dodas uz Igauniju Drukāt E-pasts:

2013.gada 6.- 7. jūlijā notika VSAC,,Latgale” filiāles ,,Litene” arodorganizācijas rīkotā ekskursija uz Igauniju. Divu dienu programmā bija iekļauta ļoti daudzu tūrisma objektu apskate. Tā kā mēs jau trijos naktī izbraucām no Gulbenes, tad 9.00 no rīta bijām jau Ziemeļigaunijā. Pirmais ko mēs apskatījām, bija Keilas ūdenskritums. Pasakains skaistums pavērās mūsu skatam.

Sekoja ceļš uz Tallinu, ar tās skaisto vecpilsētu. Skatīt Tallinas vecpilsētas jumtus un Veco Tomasu bija iespēja no vairākām skatu torņu platformām.

Pēc vecpilsētas apskates tālāk devāmies uz Jagalas ūdenskritumu, kurš ir 50 – 60 metrus plats un 10 – 15 metrus augsts. Stāvot šī ūdenskrituma pakājē, sajūta bija tāda, ka it kā mēs atrastos ūdens varā. Ne velti Jagalas ūdenskritumu sauc par Baltijas Niagāru.

Un, ja jau braucām pa Ziemeļigauniju, tad ceļu turpinājām uz Narvas pusi gar Somu līča piekrasti līdz Ontiku klintij un Ontikas ūdenskritumam, kurš ir augstākais Igaunijā. No skatu platformas uz Ontikas klints paveras brīnišķīgs skats uz Somu līci.

Tā kā tuvojās vakars, tad mēs devāmies uz mūsu nakšņošanas vietu telšu pilsētiņā Peipusa ezera krastā, pa ceļam iegriežoties Kuremae klosterī, atveldzējoties dzestrajā svētavota ūdenī, kā arī paņemot to līdzi savos traukos.

Otrās dienas rīts bija dzestrs, ar nelielu lietutiņu, bet tas nebija traucēklis labam garastāvoklim un labā noskaņojumā mēs devāmies uz Tartu, kur netālu no šīs skaistās pilsētas atrodas Leduslaikmeta muzejs. Muzejs dibināts 2012.gada 8.jūlijā. Gida pavadībā mums bija iespēja iepazīt dzīvniekus, kas mita leduslaikmetā, kā arī citu informāciju par šo laika periodu.

Un kas gan būtu ekskursija pa Igauniju bez Munameģa apskates. Ar liftu uzbraucām tornī, kur no skatu platformas labos laika apstākļos var skatīt Pečoru klostera zeltītos kupolus Krievijā.

Pēc Munameģa apmeklējuma mēs atkal turpinājām ceļu uz nākamo tūrisma iecienītu vietu – Piusas smilšu pazemes alām Piusas upes krastos, kuras ir slavenas ar savu varenumu un sikspārņu kolonijām.

Ekskursijas noslēgumā apmeklējām Mežabrāļu bunkurus. Saimnieks Mēlis mums pastāstīja par mežabrāļu dzīvi pēc Otrā pasaules kara, par to, kāpēc viņi par tādiem kļuva, kā arī mums bija iespēja nobaudīt dzērienu, kuram bija liela nozīme mežabrāļu dzīvē.

7.jūlija vēlā vakarā, noguruši, bet patīkami pavadījuši laiku, atgriezāmies mājās.

GALERIJA

VSAC,,Latgale” filiāles ,,Litene”
arodorganizācijas priekšsēdētāja
Marijanna Logina.